هولکوبچ؛ مستربچ زیست سازگارست؟

هولکوبچ مستربچ خاصی است که از چهل سال قبل در هلند تولید می شود. این روزها، به علت توجه به مقوله پایداری توجه به Holcobatch به عنوان گزینه ای که اولین مستربچ زیست سازگار در تاریخ رنگ آمیزی پلاستیک بوده است، دو چندان شده است.


با توجه به  موضوع پایداری در صنعت پلاستیک، حالا تلاشی همگانی برای توسعه بازیافت و یا استفاده از مواد زیست سازگار به شدت افزایش یافته است. در بحث رنگ آمیزی پلاستیک ها، یک مستربچ قدیمی که از اواخر دهه هفتاد میلادی تولید می شده است، حالا مورد توجه دو چندان قرار گرفته است و این پرسش را پیش کشیده است که آیا ” Holcobatch؛ اولین مستربچ زیست سازگارست؟ ” که در تاریخ رنگ آمیزی پلاستیک عرضه شده است.

در سال 1979 ، بنیانگذاران Holland Colors در یک کارخانه تولید کاغذ متروکه در شهر آپلدورن (Apeldoorn) هلند؛ مشغول به کار شدند. آنها تصور می کردند که فرآیند رنگ آمیزی پلاستیک می بایست از آنچه که هست ساده تر و تمیز تر گردد، بنابراین آنها با همکاری نزدیک مشتریانشان مفهوم “گرانول های رنگی با عملکرد سریع” را تولید کردند و به این ترتیب طیف مستربچ Holcobatch متولد شد.

با وجود سن، Holcobatch امروزه بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است زیرا نه تنها به عنوان بهترین رنگ های PVC و PET در بازار در نظر گرفته و شناخته می شود، بلکه در ارایه راه حل هایی جهت رنگ های سازگار با محیط زیست PVC و PET پیشرو است.

کوئن وینکه مدیرعامل این شرکت گفت: “ما سابقه ای مناسبی در زمینه تولید محصولات با عملکرد بهینه و سهولت کاربرد داریم. Holcobatch اولین محصول رنگ آمیزی بود که با استفاده از یک حامل منبع تجدید پذیر به جای پلیمر، رنگدانه ها و مواد افزودنی را در برگرفته و کپسوله کرد. این روش در زمان خود، روشی انحصاری بود  و حتا امروز نیز همینطور باقی مانده است، و باعث می شود هولکوبچ رنگ آمیزی کاملا پایدار باشد. ”


در سال 1979، مفهوم پایداری در ذهن اکثر یا افکار عمومی تعریف نشده بود.  ما در آن زمان، بر تولید هولکوبچ بدون غبار،تمرکز کردیم و با استفاده از چندین روش مختلف قابل توجه از رنگدانه ها برای رنگ آمیزی لوله های پی وی سی به کار رفته در ساخت و ساز بهره بردیم.

Holcobatch به دلیل فرمول و ترکیب انحصاری، نقطه ذوب پایین تری نسبت به جایگزین هایش دارد و به راحتی ذوب می شود، به انرژی بسیار کمی نیاز دارد و رد پای کربن را در حین فرآیند  به شدت کاهش می دهد.

طیف محصولات رنگ آمیزی Holcobatch شامل سیستم رنگ آمیزی مایع و جامدست که همگی با همراهی و برای استفاده مشتریانمان طراحی شده است.

وینکه اضافه کرد: “با گذشت سالها، ما یک پالت کامل از رنگهای استاندارد و سفارشی، از جمله رنگهای مات ، فلزی و براق تهیه کرده ایم. ”

وی می افزاید: “علاوه بر رنگ ها و انواع مستربچ، ما طیف گسترده ای از مواد افزودنی را نیز جهت انتخاب به مشتریان ارائه می دهیم. محصولات ما در اروپا، آمریکا و آسیا تولید می شوند. مزیت نزدیک بودن به جایی که مشتریان ما حضور دارند، کاهش هزینه حمل و نقل و نیز کاستن از انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط است. ما 40 سال دانش فنی فرمول را به علاوه پشتیبانی فنی و راه حلهای برتر برای مشتریانمان عرضه می نماییم. “