حضور در نمایشگاه استانبول

این نمایشگاه با حضور فاتح متین معاون وزیر اقتصاد ترکیه، حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای ایران، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و رییس صنایع پتروشیمی ایران، جم شنل مدیرعامل نمایشگاه استانبول، محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر کشورمان در ترکیه و تعدادی از مسوولان اقتصادی و سیاسی دو کشور به طور رسمی افتتاح شد. 

حسین اسفهبدی معاون وزیر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای ایران در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: افتتاح این نمایشگاه پس از ۱۴ سال زنجیره مهمی در روابط اقتصادی در حال توسعه ایران و ترکیه محسوب می شود. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز در این آیین روابط ایران و ترکیه را در همه حوزه ها رو به توسعه عنوان کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه اختصاصی پس از سالها تعطیلی جای خرسندی دارد.
محمد ابراهیم طاهریان فرد افزود: در آینده نزدیک کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه در تهران برگزار می شود و تفاهمات خوبی که در همه حوزه ها حاصل شده، از طریق پیگیری های مستمر به اقدامات عملی با هدف دستیابی به تجارت ۳۰ میلیارد دلاری بین دو کشور تبدیل خواهد شد.

وی برپایی این نمایشگاه را فضایی برای آشنایی بخش خصوصی ایران و ترکیه دانست و با اشاره به تجربه خوب کشور ترکیه در برپایی نمایشگاه ها و عرضه توان تولیدی خود، خواستار گسترش سطح مراودات بین تجار و صنعتگران و سرمایه گذاران ایران و ترکیه شد.
حمیدرضا آملی مدیر اجرایی این نمایشگاه نیز در آیین گشایش این رویداد اقتصادی گفت: برپایی این نمایشگاه در پی توسعه روابط همه جانبه کشورمان با ترکیه و با هدف معرفی قابلیت ها و توانمندی های ایران در حوزه صنعتی، بازرگانی و اقتصادی برنامه ریزی شده و پس از ۱۲ سال توقف، برپایی نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکیه، اقدامی مهم به شمار می رود.

این نمایشگاه با حضور ۸۷ شرکت و موسسه ایرانی از جمله شرکت زرنام پلاست یزد و در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع از 3 تا 6 آبان 1396 برپا شده است.